Crossfit – Trening siłowy i kondycyjny

Zajęcia crossfit przywędrowały do Europy z Ameryki – to właśnie tam, jako pierwsi policjanci, marines i żołnierze zaczęli uprawiać ćwiczenia mające na celu rozwój siły i masy mięśni oraz wzmocnienie siły ruchu mięśni. Trening siłowy i kondycyjny polega na intensywnym, bez robienia przerw, wykonywaniu prostych, nieskomplikowanych ćwiczeń – podnoszenie ciężarów, wyrabianiu sprawności atletycznej, odporności. Trening trwający 5-30 minut powinien być wykonywany regularnie.

Trener i sprzęt

Trener to bardzo ważna osoba, która układa program, określa częstotliwość treningów, doradza w kwestii prawidłowego odżywiania się, czuwa nad poprawnością wykonywania ćwiczeń oraz motywuje do wysiłku. To osoba, która wprowadza ćwiczącego w tajniki tego sportu, objaśnia mu wszystko tak, aby po jakimś czasie ćwiczący mógł realizować program treningowy sam, bez narażenia na kontuzje.

Trener w certyfikowanym klubie Crossfitu ma do dyspozycji sprzęt, który pozwala na efektywne wykonywanie ćwiczeń („aż pot będzie lał się strumieniami”) – sztangi, obciążniki, hantle, drążki, piłki lekarskie, młoty, skakanki, liny do podciągania, wioślarza, kółka gimnastyczne, kettlebell-e, specjalną klatkę do ćwiczeń, przyrządy do wykonywania brzuszków oraz pompek.

Producenci sprzętu Crossfit

Producentów i dystrybutorów sprzętów do urządzenia sali Crossfit jest wielu. Warto przyjrzeć się dokładnie ich produktom i wybrać profesjonalny, wysokiej jakości sprzęt. W ofercie Apus Sports można znaleźć bardzo dobry młot treningowy, którego bezpieczeństwo użytkowania zostało zwiększone dzięki odlaniu z jednego kawałka metalu. Piłki lekarskie tegoż producenta mają antypoślizgową fakturę, wykonane są z gumy najwyższej jakości, która dodatkowo jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Firma Olimp z kolei proponuje doskonałe rękawice treningowe – z naturalnej skóry, ze wzmocnioną strefą nadgarstka. To tylko niektóre, wybrane propozycje producentów. CrossfLife, Dare, NO RE, Hess – i wielu, wielu innych dostarcza sprzęt, który gwarantuje bezpieczne i efektywne treningi.

1 Trackback / Pingback

  1. Pierwsze kroki na siłowni – samemu czy z trenerem? – MC Bags

Komentowanie jest wyłączone.