Jeden czy kilku producentów sprzętu do siłowni?

Producent sprzętu sportowego

Siłownie cieszą się niemało popularnością, dlatego cały czas przybywa nowych miejsc. Nie wszyscy świeżo upieczeni właściciele zdają sobie sprawę, ile czasu oraz wysiłku potrzeba, aby wyrobić sobie grono stałych bywalców. Pierwszą rzeczą, o którą trzeba zadbać, jest sprzęt. Później dochodzi do tego atmosfera oraz obsługa, ale to będzie temat na inny wpis.

Zacznijmy jednak od wyposażenia siłowni, ponieważ bez niego byłaby to tylko pusta przestrzeń. Pierwszą rzeczą, którą trzeba uczynić, jest plan. W tym celu bierzemy kartkę i wypisujemy nazwy przyrządów, które muszą pojawić się w siłowni. Ważne jest również to, aby ustalić dokładny budżet, jaki możemy przeznaczyć na zakup sprzętu, ponieważ pozwoli to oszacować mniej więcej ile rzeczy uda się zakupić za jednym zamachem.

(Zobacz także: Maszyny czy wolne ciężary?)

Wyposażenie siłowni może pochodzić od jednej firmy albo kilku. Na co się zdecydować? To dość trudne zagadnienie, ponieważ każda opcja ma swoje zalety oraz wady. Kiedy zakupimy sporo sprzętu od jednej osoby, na pewno będziemy mogli liczyć na dość spory rabat, a może i wydłużony, darmowy serwis. Wadą takiego rozwiązania jest jednak to, że uzależniamy się od jednego producenta. A dodzwonienie się na infolinię w dzisiejszych czasach graniczy przecież z cudem, nie mówiąc już o tym, że przedstawiciel handlowy z różnych przyczyn może nie mieć możliwości przyjechać do nas w razie awarii w wyznaczonym terminie.

Sprzęt na siłownie może więc pochodzić od kilku firm. Główną zaletą tego stanu jest to, że część firm specjalizuje się tylko w jednym ich rodzaju, a resztę urządzeń ma średniej jakości. My będziemy mogli wtedy wybierać tylko to, co jest najlepsze. Jakie wady ma to rozwiązanie? W razie prac serwisowych konieczne będzie dogadywanie terminów nie z jednym przedstawicielem producenta, a pięcioma czy dziesięcioma, co bezpośrednio wpłynie na ilość generowanej dokumentacji.

(Zobacz także: Producent sprzętu sportowego – na co zwrócić uwagę podczas zakupów)

Podsumowując, oba rozwiązania mają swoje wady oraz zalety, ale najważniejsze jest to, aby wybrany przez nas producent sprzętu sportowego był rzetelny oraz uczciwy.