Sprzęty fitness, bez których Twoja siłownia nie może się obyć!

Sprzęty fitness, bez których Twoja siłownia nie może się obyć!

Moda na zdrowy styl życia powoduje, że coraz większe wyzwania stawiane są przed właścicielami siłowni i klubów fitness. Co prawda, zapotrzebowanie na tego typu usługi z roku na rok jest coraz większe, jednak podnoszą się także wymagania klientów odnoście profesjonalnego wyposażenia siłowni oraz odpowiednich warunków sanitarnych. Jaki sprzęt bez najmniejszych dyskusji powinien znaleźć się w każdej siłowni?

Mata do ćwiczeń

Mata do ćwiczeń od firmy Apus Sports
Mata do ćwiczeń od firmy Apus Sports

Jednym z najbardziej potrzebnych akcesoriów na każdej siłowni jest wygodna mata do ćwiczeń. Powinna ona zapewniać odpowiednią amortyzację od podłoża, a także musi mieć dobrą przyczepność do podłoża. Ślizganie się po posadce podczas ćwiczeń to pierwszy krok do bolesnej kontuzji. Przy wyborze maty warto zwrócić uwagę na jej długość, tak aby nie okazała się zbyt krótka.

Ławka rzymska

Jest to jeden z najbardziej popularnych sprzętów na każdej siłowni. Do rzymskiej ławeczki zdecydowanie częściej podchodzą panowie niż panie. Ławeczka jest bardzo uniwersalna. Można na niej ćwiczyć zarówno mięśnie brzucha, jak i inne partie ciała. Wszystko zależy od wybranej pozycji do ćwiczeń i rodzaju ławeczki.

Skakanki na siłowni

Piłki lekarskie na stojaku
Piłki lekarskie na stojaku

Sprzęt fitness również cieszy się ogromnym zainteresowaniem, chociaż po gadżety takie jak skakanki sięgają najchętniej przedstawicielki płci pięknej. Dzięki regularnym treningom na skakance można w krótkim czasie znacznie poprawić wydolność całego organizmu. Jest to trening zalecany osobom w każdym wieku, bez względu na kondycję. Należy pamiętać jedynie o tym, aby jego intensywność odpowiednio dobrać do indywidualnych możliwości.

Piłka lekarska do ćwiczeń

Ważnym elementem wyposażenia każdej siłowni są również piłki lekarskie. Warto zwrócić uwagę na uniwersalne zastosowanie tego sprzętu. Ćwiczenia z piłą lekarską działają bowiem kompleksowo – zarówno poprawiają wydolność organizmu, pozwalają na spalanie tkanki tłuszczowej, a także rozbudowują muskulaturę. Bez najmniejszej wątpliwości – piłki lekarskie powinny się znaleźć na wyposażeniu każdej siłowni – zarówno tej domowej jak i profesjonalnej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


5 − jeden =