Założenie i wyposażenie siłowni komercyjnej.

Wyposażenie siłowni komercyjnej

Wraz ze wzrostem świadomości społecznej i ciągle rozwijającą się modą na zdrowy tryba życia, założenie siłowni wydaje się całkiem dobrym pomysłem. Mimo że na każdym osiedlu znajduje się przynajmniej jeden taki ośrodek, to zainteresowanie jest tak ogromne, że — póki co — nie sposób jest go zaspokoić. Aby założyć własną siłownię, trzeba spełnić kilka warunków.

Zakładanie siłowni — od czego zacząć?

Przy zakładaniu siłowni niezwykle ważna jest lokalizacja. I to nie tylko, jeśli chodzi o ograniczenie zagęszczenia ośrodków sportowych na jeden kilometr kwadratowy. Ważne jest znalezienie miejsca, które będzie miało odpowiednią powierzchnię. W przypadku siłowni idealne miejsce ma przynajmniej 200 m2.

Na miejscu powinien znajdować się również wyposażony sanitariat. Dodatkową przestrzeń warto przeznaczyć na szatnię, recepcję i poczekalnię. Wymogi dotyczące warunków sanitarnych dla siłowni są prawie tak samo restrykcyjne, jak w przypadku salonów odnowy biologicznej.

Dodatkowo przed otwarciem warto zadbać o dopełnienie wszelkich formalności związanych z rozpoczęciem prowadzenia działalności. Warto przemyśleć jaką formę opodatkowania wybierzemy oraz jaki model przedsiębiorstwa.

Wolne ciężary i kettlebelle
Wolne ciężary i kettlebelle

Wyposażenie siłowni

Wybór sprzętu do siłowni nie jest wcale łatwy. To, co powinniśmy wziąć pod uwagę to przede wszystkim profil siłowni (czy będzie ona przeznaczona dla bodybuilderów, czy też dla kobiet) oraz same możliwości lokalowe. Z punktu widzenia ofertowego polski rynek jest niezwykle bogaty, a właściciele siłowni mogą przebierać w propozycjach wielu profesjonalnych firm ze sprzętem sportowym.

Jaki producent sprzętu sportowego będzie najlepszy?

Na rynku polskim bez problemu zakupimy sprzęt sportowy marki m.in Apus Sports, TFC lub Olimp. Do wyboru mamy zakup sprzętu nowego i regenerowanego (który jest znacznie tańszy). W niczym nie ustępuje on maszynom prosto od producenta, gdyż ma wymieniane podzespoły i posiada zazwyczaj dwuletnią gwarancję.